פותחים דלת לשנה טובה


צילום: יח"צ
דלת בסגנון ישראלי, OPEN GALLERY
בשנים האחרונות, התחזק מעמדה של הדלת. תפקידה כבר לא מסתכם כמקור חציצה בין הפנים לחוץ, ובין חללי הבית. כיום הדלת נתפסת גם כמוצר דקורטיבי, שמשנה ותורם לאווירה ומשפיע על הרושם הראשוני בכניסה לבית.אלא שלא תמיד מדובר בדקורציה זולה. במקרים רבים תגלו שהדלת היא מוצר יקר. מתי קיימת הצדקה לשלם עבורה קצת יותר, ומתי אפשר להסתפק במפרט זול? איך אפשר להבטיח שהדלת מתאימה לצרכים ולסגנון של הבית. חגית ורנר, אדריכלית, מספקת את ההמלצות שלה, רגע לפני שאתם מגהצים את כרטיס האשראי:דלת מקטלוג לעומת דלת מנגר
יתרון הדלתות המתועשות, המיוצרות על פס ייצור קבוע, הוא במחירן הנמוך ובזמינותן. לרוב הן נחתכות בטכניקה מדוייקת המבטיחה אטימה מירבית מפני רעש ובידוד טמפרטורה.
דלתת מנגר, לעומת זאת, יקרה יותר, לרוב גם עמידה יותר, ובעיקר – יש בה כדי להקנות מרחב יצירה ואפשרות לעצב אותה כיד הדמיון.
התחשבות בריצוף
כשהחלל מרוצף בבלטות, בשיש, באבנים וכיו"ב, חשוב לבחור בדלת ובמשקוף עמידים בפני מים. דלתות פשוטות, עשויות לרוב מ- mdf (סיבית). מגע עם כמות ניכרת של מים (כמו בשטיפת הבית), תזיק לדלת ותקצר את אורח חייה.  
צילום יח"צ
OPEN GALLERY
מחיר: כ-4000 ש"ח

כשהריצוף בבית עשוי עץ (פרקט) או דמוי עץ, או שטיח מקיר לקיר, אפשר להסתפק בדלת שהמפרט שלה זול יחסית, מאחר שגם כך, השימוש במים הוא מינורי.

התאמה לאוכלוסיית הבית
ילדים קטנים נוטים לטרוק, לקשקש ולשרוט את דלתות. לכן במקרה כזה, כדאי לבחור בדלת שרמת הגימור שלה גבוהה, שתהיה עמידה לשריטות וקלה לניקוי.
דלתות זכוכיות או דלתות בעלות ציפוי הנוטה להתקלף, אינן מתאימות בבית עם ילדים קטנים.

מידת הבידוד הרצוייה
אם אתם זקוקים לשקט מירבי, העדיפו דלת עם רמת איטום גבוהה. דלת כזו צריכה להיות בחיתוך מדוייק. אם זו דלת מתועשת, עליה להיות עם שכבת בידוד או עשוייה מעץ מלא.אם אנכם זקוקים לבידוד מוחלט (כמו בחדר עבודה), אפשר לשלב דלת זכוכית שתכניס אור לחדר ותקנה לחלל תחושת גודל ומרחב.


צילום: חגית ורנר
דלת כניסה דקורטיבית

התאמת הדלת לסגנון הבית
אם אתם מעוניינים במראה מנימליסטי, מבלי להבליט את הדלת, תוכלו לצבוע אותה בגוון הקיר. מצד שני, דלת צבעונית עשויה לספק זריקת צבע לחלל ולהפיח בה חיים.

אם הדלת ישנה ואתם אוהבים את סגנונה, אל תזרקו אותה. דלת יפה משמשת כמו יצירת אמנות לכל דבר. אם היא ישנה מדי, אפשר לרענן אותה על ידי צביעה. אם  משולבת בה זכוכית, אפשר להחליף לזכוכית חלבית או ויטרא'ז.דלת הכניסה
בבית פרטי אפשר לבוחר בדלת המשלבת חומרים שונים, כמו ברזל וזכוכית מחוסמת. דלת כזו לא רק תכניס יותר אור לבית, אלא גם תוסיף עניין בחזית ובחלל הכניסה.


צילום: יח"צ
OPEN GALLERY
דלת גיר לחדר ילדים.
מחיר: 1,990 ש"ח

צילום: יח"צ
OPEN GALLERY
דלת אירופאית
צילום: יח"צ
OPEN GALLERY
מחיר: כ- 2000 ש"ל
צילום: חגית ורנר
דלת זכוכית דקורטיבית

צילום: יח"צ
פנדור.
 דלת עמידה בפני מים ונזקים מכניים
צילום: יח"צ
OPEN GALLERY
מחיר: פורניר 1,390 ש"ח, תוספת זיגוג 1,800 ש"ח


צילום: יח"צ
OPEN GALLERY
מחיר: החל מ - 3000 ש"חצילום: יח"צ
OPEN GALLERY
דלת כניסה מעץ בסגנון אמריקאי

חגית ורנר, אדריכלית
.צילום וידאו מתוך התכנית "יופי של יום" בהנחייתה של קארין מגריזו, ערוץ 2

כתבות נוספות בנושא:
טריק פשוט לסגנן דלת ישנה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה